Jagnięcy Szczyt (2230 m n.p.m.) – 08.08.2008

Kolejna kapitalna wycieczka w Tatry Słowackie! Tym razem mało znany, ale jakże wybitny i oryginalny Jagnięcy Szczyt (2230 m n.p.m.)! Gdy do tego dodamy jeszcze nocleg w jednym z najbardziej malowniczo położonych schronisk, tj. nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, wówczas obraz całej naszej wyprawy rysuje się w najjaśniejszych barwach. Ponadto, mimo szczytu sezonu, nie można mówić o jakimkolwiek tłoku na szlakach. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Tatrzańskiej Łomnicy, skąd pieszo (bynajmniej nie kolejką gondolową) udaliśmy się najpierw do Łomnickiego Stawu. Następnie wejście na Rakuską Czubę (2037 m.n.p.m) i strome zejście do wspomnianego wcześniej schroniska. Jagnięcy Szczyt zdobyliśmy drugiego dnia przy kapitalnej pogodzie i bardzo dobrej widoczności. W wielu przewodnikach można wyczytać, iż widok stąd „jest nieprzeciętnie piękny” i „odznacza się niepospolitą różnorodnością motywów” Szczególnie oryginalnie prezentuje się stąd grupa Łomnicy oraz masyw Tatr Bielskich. Niewątpliwie jedną z atrakcji w trakcie wędrówki na szczyt były bliskie spotkania z dziwnie niestrachliwymi kozicami. Droga powrotna przebiegała przez przełęcz pod Kopą i dalej Doliną Jaworową do Javoriny. Pod każdym zdjęciem znajdziecie więcej szczegółów dotyczących tej wyprawy.


Komentarze(4)


Dodaj komentarz


image

baca hej | 2010-08-02 11:38:00
image #1

eee.cocoto.jo.mioł godać.piykne zdjencia.piykne widoki.piykne tygryski.a najpiekniejse te kozicki.i te na nogach i te na raciach.wy to mocie scynście i do pogody i do kozicek.a tera to pewnie na Lodowy abo na Łomnice.co . a senior ka.hę.korzysta ze wos nima.cy co.cy jak.cy gdzie.a moze jus ni moze. o boze.jak tera skońcem pisać to pewnie bedem pierwsy.cy jak.no to pozdrawiom Karolinke i syćkich co sie tam styrmali.szacunecek.i.hej.a jo se tu słuchom szantów.eeech.

baca hej | 2010-08-02 11:38:15
image #2

i wis .godołek.numero uno.ten was newtler.kruca sie w jenzyk ugryzłek. no jak mu tam.Newsletter.no.to dobra żec. inom sie zapisoł i mom wiadomośc o wejściu na scyt. tak byk nie wiedzioł nic a nic. technika tako. warto sie zapisać. dobro żec.

darek | 2010-08-02 11:38:27
image #3

wspaniala wycieczka,jak zwykle przepiekne fotki,wszystko smakuje jeszcze bardziej kiedy sie tam mialo okazje byc,moze uda sie powtorka na poczatku wrzesnia pozdr.,...

Sebastian z Łodzi | 2010-08-02 11:38:44
image #4

super wycieczka, pogodę mieliscie znakomita. Ja w te wakacje byłem na Rysach i Krzyżnem, więc tez jestem zadowolony, zwłaszcza że mam \"troszeczkę\" dalej niz z Nowego Targu w Tatry

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.