Nowe szlaki w Gorcach - 30.07.2015

Oddział Pieniński PTTK W Krościenku nad Dunajcem wytyczył niedawno trzy nowe szlaki w gorczańskim Paśmie Lubania, które połączyły miejscowości leżące nad Jeziorem Czorsztyńskim z głównym szlakiem beskidzkim biegnącym z Lubania na Przełęcz Knurowską.

W ramach treningu biegowego przetestowaliśmy z bratem dwa nowe odcinki (trzeci – z Huby na Kotelnicę - znamy), wszystko zamykając 15 km pętlą. Start i meta w centrum Maniów. Najpierw szlakiem zielonym na Polanę Kudów (1000 m n.p.m.), dalej fragmentem głównego szlaku beskidzkiego, a po chwili zbieg wyznakowanym na żółto odcinkiem z Jaworzyn Ochotnickich do Kluszkowiec.

Generalnie pomysł i wykonanie fantastyczne. Szlaki są urozmaicone pod względem widokowym i terenowym. Nie brakuje urokliwych polan, gęstych lasów, a nawet 30% (!) stromych wspinaczek. Mimo szczytu sezon panuje tu całkowity spokój – tak więc polecamy bez dwóch zdań :)

Szkoda tylko, że w górnej części szlaku zielonego i nawet na głównym – czerwonym, trwają potężne prace ciężkim sprzętem (prawdopodobnie powstają nowe trasy rowerowe w ramach projektu unijnego).

Zapis naszej trasy: https://www.endomondo.com/users/1326331/workouts/571452765    


Komentarze(2)


Dodaj komentarz


image

kubuś | 2015-08-04 00:49:03
image #1

Spałem kiedyś w bazie namiotowej na Lubaniu. Był sierpień, ognisko i zapamiętałem, raz, usłyszaną piosenkę: "Prowadź mnie muzyko ma, prowadź mnie moje granie, poprzez góry i doliny aż po drogi kres"

Wojtek | 2015-08-04 18:58:27
image #2

rozumiem że gminy realizują projekty unijne ale nie za wszelką cenę...!

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.