Wiosna w Gorcach 25.05.2009

Po tej wycieczce już sam nie wiem, która pora roku w Gorcach jest najpiękniejsza. Zawsze obstawałem za jesienią, tymczasem, wracająca po ciężkiej zimie do pełni życia, gorczańska przyroda zrewidowała troszkę moje poglądy w tej kwestii. Wybrałem tym razem klasyczną trasę, a właściwie pętlę, której początkiem i końcem była wieś Łopuszna. Najpierw więc niebieskim szlakiem przez Zarębek Wyżni wyjechałem na Turbacz, skąd w niespełna kilkanaście minut znalazłem się na słynącej z oryginalnych widoków Jaworzynie Kamienickiej. Kolejną porcje kapitalnych wrażeń dostarczyła mi Kiczora i jakby tego było mało na deser pojawił się niepowtarzalny Pucołowski Stawek-jedno z najwyżej położonych jezior beskidzkich (obecnie jednak jest już w końcowym stadium zarastania). Po tak urzekających atrakcjach, pasące się na Zarębku Średnim stado kóz, nie mogło już zrobić na mnie żadnego wrażenia ;-)


Komentarze(7)


Dodaj komentarz


image

krysia | 2010-07-30 14:43:35
image #1

Pory roku\" Pory roku się zmieniają, I emocji dostarczają. Wiosna lubi nas pouczać, Skakać, tańczyć i dokuczać. Robi różne psikusy, Rozdaje wszystkim całusy. Lato- fajna pora roku, Długo trzeba czekać do zmroku. Liczysz tylko: raz...dwa ... trzy... Pływać, szaleć możesz TY! Jesień może robić wszystko, Zmieniać barwy od Bałtyku po Skarżysko. Pogodę zmienia na deszcz, Na drzewie czeka wtedy kleszcz. Zima to nie lada sprawa, Ale będzie z tym zabawa. Sanki, łyżwy, inne sprzęty, Nikt nie chodzi wtedy nadęty. Bo gdyby nie było żadnej pory roku, Świat nie miałby tyle uroku! mysle ze ten skopiowany wiersz odpowie na Twoje pytaniePozdrawiam

Teresa | 2010-07-30 14:43:52
image #2

Zgadzam się z Krysią, że każda pora roku ma swój niepowtarzalny urok. Twoja wyprawa w Gorce była prawie w tym samym czasie co moja tyle, że szliśmy z Przełeczy Przysłop przez Kudłoń na Turbacz. A może Ty rozwiejesz moje wątpliwości czy idąc cały czas żółtym szlakiem osiągnęliśmy szczyt Kudłonia? Bo po drodze jakoś on nam umknął

wujek | 2010-07-30 14:44:06
image #3

Szczyt Kudłonia znajduje się około 100 m od żółtego szlaku. Jest cały zalesiony, więc nie stanowi żadnej atrakcji. Nic nie straciłaś omijając go. Tak na prawdę Kudłoń kojarzy się z jego podszczytowymi polanami, z których rozlegają się fantastyczne panoramy!

baca hej | 2010-07-30 14:44:18
image #4

a jest tam jakiś znak cy cosik takiego bo jak pojade taksówkom co bym sie nie stracił. mówiem o tym kudłatym cy jakosi tak.eee.tak marnujom.takie bajorko jak by oprzontnoł to by mozno basen zrobic.to by była atrakcyjum ze hej.a tak lezy to takie ni to woda ni młaka.no.trza by jesce zagrodzić co by te kozy do reśty tej wody nie wypiły.bo skoda takiego cuda marnować.no.łącki nicego sobie.i te wiśnie cy co to jest.piykne fotki.

turbac | 2010-07-30 14:44:34
image #5

szkoda tylko tych bacówek jak ta na zdjęciu, za kilka lat pozostaną już tylko wspomnieniem na zdjęciach

durczok1982 | 2013-06-16 21:56:47
image #6

wogóle świetnie zrobiona strona, kapitalne zdjęcia, jedna mała uwaga odnośnie tych zawilców, jest to zawilec gajowy (Anemone nemorosa) - gatunek nie chroniony! :-)

wujek | 2013-06-17 08:33:58
image #7

Dzięki durczok1982 za zwrócenie uwagi. Już poprawione :-)

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.