Czarna Góra-wycieczka rowerowa 25.04.2009

Tak kapitalna widoczność i przejrzystość powietrza nie mogła zostać przeze mnie zmarnowana. W takich sytuacjach, jednym z najlepszych pomysłów na odbycie wycieczki rowerowej połączonej z podziwianiem najpiękniejszych widoków, wydaje się być szczyt Czarnej Góry (903 m n.p.m.). Roztacza się stąd fenomenalna panorama na wszystkie strony świata. Tatry, Babia Góra, Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki mamy tu na wyciągnięcie ręki. Charakterystycznym znakiem szczytu Czarnej Góry jest oczywiście potężny krzyż, będący powiększoną repliką krzyża na Giewoncie. Z Nowego Targu to dystans zaledwie 18 km. Dlatego namawiam każdego do odwiedzenia tego magicznego zakątka polskiego Spisza, jeśli nie na rowerze to przynajmniej samochodem, wszak na sam wierzchołek doprowadzono asfalt. Na koniec pozdrowienia dla Grześka Malinowskiego i Sławka Jaskółki, dzięki którym mój rower w końcu wzbogacił się o nowy system SPD. A jeśli chodzi o Sławka, to polecam go, jako prawdziwego eksperta i złotą rączkę w dziedzinie kolarstwa.


Komentarze(5)


Dodaj komentarz


image

baca hej | 2010-08-13 10:51:18
image #1

eee.wis.co jo to mioł godać.widzem zem pierwszy.ale cy jak skońcem pisać to cy bedem.no nie wiem.zobaczymy.jo tam w szkole mioł jakomsi matematyke i tak porównuje te krzyze i nijak mi nie wychodzi.musiołek nie uwazowac na lekcjach.linijkom juz mierzem i nie wiym cy ten wieksy cy tamten z Giewonta.zrestom cy to wozne.ni.a ten system SPD to jo mysloł ze to jakiś ASP,ASR,RDS,GPS,GSM jak w moim aucie ale to wiycie nie.to je wiycie insa insość.to takie coś ze som pedały inne niz u mojego rowera co juz go nima.a pany pisom tak:SPD (Shimano Pedaling Dynamics). Jest to zintegrowany system buta i pedału, który zapewnia działanie buta rowerowego z blokiem plus możliwość bezpiecznego chodzenia i schodzenia z roweru.jezu.to juz jakosi nie mozno z rowera zejśc normalnie ino przez system?co to sie tera porobiło.som nie wiym.do syćkiego trza mieć system.nawet do totolotka.kompiuter-system.telefon-system.nie wiym przy cem jesce nima.nawet jak wkładajom te super zdjencia na to fajnom strone-system.ludziska.nawet w systemie żyjemy.co prowda nie w komunistycnym ale systemie.pogubiłek sie od tych systemów.a tera bez systemu pozdrawiom syćkich co tu napisom.paniom Zofie i Krysie w scególności.I Karolinke co juz nie pise.i autorów zdjeńć i strony.Roberta i Tomka.cekomy na nastepne fotki.piykne takie.jak te syćkie.do usłysenio na radiodisco.pl .to była reklama radiodisco.to wom pa.

krysia | 2010-08-13 10:51:30
image #2

Witam ja natomiast jak ogladam tak sliczne miejsca na fotkach to mam coraz wieksza ochote (zintegrowac buta z asfaltem ) haha Mam nadzieje ze kiedys uda mi sie zobaczyc osobiscie te piekne jak by niebylo rodzinne strony ) Pozdrawiam i usmiech zostawiam ) Przylacze sie do Bacy i na Waszej dech zapierającej stronce pozdrowiam rowniez wszystkich sluchaczy radiodisco.pl )

Zofia | 2010-08-13 10:51:44
image #3

I znowu, dzięki Panom, znalazłam się tam gdzie nigdy nie byłam ! Dziękuję i pozdrawiam.

Teresa | 2010-08-13 10:51:58
image #4

Rzeczywiście fantastyczna widoczność. Nigdy nie byłam na tej górze ale Twoje zdjęcia mnie zachęciły, by się tam wybrać.

Jacek | 2012-07-11 20:23:09
image #5

A ja w tym czasie byłem na szczycie Trzech Koron. Faktycznie widocznośc jak i pogoda była rewelacyjna

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.