Kamienica-osiedle Klenina-Ochotnica Dolna-Lubań – 27.09.2009

Po kilku konkretnych tatrzańskich wyprawach nasze potrzeby odkrywania nowych zakątków przeniosły się w ukochane Gorce. Góry te znamy praktycznie na wskroś, stąd usilnie poszukujemy nowych wyzwań w ich eksploracji. Wprawdzie na Lubaniu stanęliśmy już kilkanaście razy, to nigdy jednak nie zdobyliśmy tego szczytu aż z samej Kamienicy. Tak naprawdę głównym celem był nie tyle sam Lubań, co położone z dala od cywilizacji osiedle Klenina, administracyjnie należące właśnie do Kamienicy. To niezwykle urzekające miejsce, oaza ciszy i spokoju, a przede wszystkim doskonały punkt do podziwiania gorczańskich pejzaży. Nawet sam Lubań nie zrobił na nas takiego wrażenia, jak właśnie osiedle Klenina i cały grzbiet ciągnący się od Kamienicy aż do Ochotnicy Dolnej. Jeśli chodzi o samą wyprawę, to jej dystans wyniósł 20 km przy aż 1300 m sumy wzniesień! (czyli więcej niż wcześniejsza wycieczka na Koprowy Wierch!). Do Kamienicy trafiliśmy z Nowego Targu najpierw autobusem do Zabrzeży, a stąd lokalnym busem do początku wycieczki. Z Lubania zeszliśmy na przełęcz Snozka, skąd bez problemu złapaliśmy busa do Nowego Targu. W Gorcach jesień nie objawiła jeszcze całego swojego uroku, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną, październikową eskapadę w ten przepiękny zakątek górski.


Komentarze(4)


Dodaj komentarz


image

Zofia | 2010-07-30 09:28:43
image #1

Dziękuję. Gorce przez wiele lat były moim letnim domem. Miejscowi mówią Klanina, ale na Jelonek też po swojemu Lelonek. Serdecznie pozdrawiam !

jaro | 2010-07-30 09:29:50
image #2

szacun...

sąsiadka bliska | 2010-07-30 09:30:12
image #3

Margaretki jako ostatnie pożegnanie lata po prostu zabójcze

baca hej | 2010-07-30 09:30:26
image #4

no wis.i byk dodoł ze klasycna panorama jeziora czorsztyńskiego.a co.a powiem wom cosik.bo tom trasom to juz jo sed.z moim tatom kie jesce był.sli my se tak od zarzeczai zabrzerzy przez kamienice znacy sie wiyrchami.wyście odbili na snoske a my na turbacz i na dół do miasta.pamiyntom do dzis.w cwartej klasie.ale pamiyntom.i jesce zek cekoł nad ochotnicom na ojca 2 godziny bo poseł marynarki sukać co jom kasi ostawił.hehe.a pospał ja dwie godziny.fajnie było.haaaa.nnooo.ciekawa wycieczka.inna.super.pozdrawiam

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.