Przełęcz Przysłop w Beskidzie Sądeckim - 17.10.2010

Zapraszam na pierwszą Górską Fotorelację po ostatniej modernizacji strony!

Po tej wycieczce sam już nie wiem, które pasmo górskie najpiękniej oddaje uroki jesieni. Zdawałem sobie sprawę, iż stosunkowo mało popularny Beskid Sądecki jest znany z niezwykłych jesiennych pejzaży, lecz to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Przełęcz Przysłop (832 m n.p.m.) leży na głównym szlaku beskidzkim w sąsiedztwie Dzwonkówki. Najczęściej turyści trafiają tutaj ze Szczawnicy, my jednak postanowiliśmy wejść na przełęcz zupełnie z drugiej strony. Po raz pierwszy w życiu udaliśmy się do wsi Obidza, znajdującej się ok. 60 km od Nowego Targu, do której skręca się z głównej szosy w miejscowości Jazowsko. Mniej więcej w połowie wioski, niedaleko kościoła zaczyna się lokalny, niebieski szlak turystyczny prowadzący przez malowniczo położone przysiółki Obidzy, m.in. takie jak Stusy, Bielowa aż na sam Przysłop, także będący częścią wsi. Kulminacyjnym punktem całej trasy, przede wszystkim ze względu na niesamowite widoki był szczyt o nazwie Rokita (893 m.n.p.m.). To nie tylko oryginalne panoramy ale także niezwykła magia tego miejsca zatrzymała nas tu na dłużej. Droga powrotna wiodła z Przysłopu trasą rowerową, stanowiącą jednocześnie drogą dojazdową do przysiółka. Początkowo bajecznym lasem, z kolej w dolnej części malowniczą doliną wsi Obidza. Generalnie wycieczka raczej niedługa i nie męcząca, natomiast jak dla mnie osobiście niezwykle pouczająca topograficznie i kulturowo.


Komentarze(3)


Dodaj komentarz


image

Marek | 2010-11-04 21:38:14
image #1

Bosko! Cóż za kolory jesieni. Latem szliśmy grzbietem od Błyszcza Cebulówki i dalej do Zabrzeży. W przyszłym roku trzeba się wybrać do Obidzy.

Marek z Zamościa | 2010-11-05 08:50:27
image #2

Wspaniale byłem tylko do przełęczy Roździela zabrakło czasu na więcej Myślę ze nadrobie kiedyś Pozdrawiam Dziekuję za fotorelacje.Pozdrawiam ;))

baca hej | 2010-11-06 22:08:51
image #3

bywałem w tych okolicach. zwłaszcza Zarzecze,Zabrzeż. tam zawsze pięknie w jesieni.

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.