Z Kowańca na Turbacz zielonym szlakiem – 19.12.2009

Spontaniczna i nieplanowana wycieczka przyniosła dużo niespodziewanych wrażeń. Na całym Podhalu zalega zaledwie kilku centymetrowa warstwa śniegu, postanowiliśmy więc sprawdzić jak sytuacja wygląda na samym Turbaczu. Nawet kilkunastostopniowy mróz nie był w stanie nas zniechęcić i bez chwili wahania podjechaliśmy szybko autem na nowotarski Kowaniec, skąd zaczyna się chyba najpopularniejszy w całych Gorcach zielony szlak na Turbacz. Już po kilkunastu minutach, gdy nabraliśmy odpowiedniej wysokości okazało się, że zima w Gorcach wygląda imponująco. Wprawdzie pokrywa śnieżna nie przekracza 10 cm, co z pewnością martwi wszystkich (w tym mnie) uprawiających górską turystykę narciarską, natomiast cała reszta tworzy niepowtarzalną zimową scenerię. Dodatkowy plus, to całkowite pustki na trasie i w samym schronisku no i oczywiście kapitalna widoczność na wszystkie strony świata. Dla mnie była to 33 wizyta w tym roku na Turbaczu i prawdopodobnie nie ostatnia (rozważam wyjście na pasterkę, która odbędzie się tradycyjnie w schronisku o północy). Przy okazji wszystkim sympatykom naszej strony składamy najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.


Komentarze(7)


Dodaj komentarz


image

Marek | 2010-07-30 13:23:15
image #1

Piękne zdjęcia ,szczególnie te na których widać Tatry.Myślę ,że to najlepsza pora roku do odwiedzania takich właśnie miejsc.Cisza i spokój .Pozdrawiam

pk | 2010-07-30 13:23:27
image #2

zdjęcia piękne i wyprawa też, ale też czworonożny towarzysz drogi musiał nieźle zmarznąć w łapy ...

baca hej | 2010-07-30 13:23:47
image #3

eeee.co to jo mioł godać.wicie piyknie je.ino daleko.jo chciołbym wom zyczyć na swienta i nowy rok syckiego dobrego.nojlepsego.i tego co kozdy tam sobie umarzy.badzcie zdrowi i łaście po góreckach jak nasi przyjaciele z tej strony.a wszystkim autorom zdjęc.tej strony.życze wytrwałości w wyszukiwaniu całkiem to nowych,uroczych miejsc.dzięki za syćko co dla nos robicie.za te chwile przypomnienia.wspomnień.dzieki i prosimy o jesce.haaa.kocham was.kocham tom strone.i kochom góry.hej.

wujek | 2010-07-30 13:24:00
image #4

Dzieki baca za miłe życzenia. Ty jako główny komentator zasługujesz na szczególne uznanie. Tobie także życzymy wszelakich dobrodziejstw. A wszystkich zapraszamy na stronę bacy www.radiodisco.pl gdzie oprócz radio można także skorzystać z TV!!

KRYSIA | 2010-07-30 13:24:14
image #5

życzę : Karpicka,barscycka, kapecke wódecki, co by smakowały wszyśkie potrawecki.Mroziku , sniezyku, miłości po zmrocku, samego dobrego w święta no i wNowym roku POZDRAWIAM I USMIECH ZOSTAWIAM

Sebastian | 2010-07-30 13:24:33
image #6

jakże inaczej wygląda ten popularny szlak we wczesnozimowej scenerii, bez tłumów ludzi. Pozdrawiam

sąsiadka bliska | 2010-07-30 13:24:48
image #7

ładne te zmrorżone foty

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.