Kasprowy Wierch na nartach śladowych 24.03.2010

Na zakończenie sezonu narciarskiego zafundowałem sobie nie lada wycieczkę. Na taką pogodę polowałem praktycznie całą zimę ale zawsze stawało coś na przeszkodzie. W końcu udało się trafić na wymarzone warunki atmosferyczne z oślepiającym słońcem i bez grama wiatru. W takich okolicznościach najlepiej jest wybrać się na Kasprowy Wierch, by móc zażywać ostrych kąpieli słonecznych. Najlepszym sposobem na mocną opaleniznę jest wędrówka narciarska na skiturach, bądź jak to było w moim przypadku na zwykłych nartach śladowych wyposażonych w klasyczne foki. Dzięki takiemu połączeniu można bez problemu (oczywiście pod warunkiem posiadania w miarę przyzwoitej kondycji) wdrapywać się pod najstromsze zbocza, czyniąc to o wiele szybciej niż pieszo. Moja trasa była następująca. Start w Kuźnicach, skąd niebieskim szlakiem przez Boczań dotarłem na Halę Gąsienicową. Tu rozpoczęło się zasadnicze podejście na Kasprowy Wierch, momentami naprawdę bardzo ostre. Ze szczytu zjechałem dla odmiany Kotłem Goryczkowym do punktu wyjścia. Łącznie 16 km trasy i ponad 1000 m przewyższenia. Tego dnia pokrywa śniegu na Kasprowym wynosiła 155cm, co o tej porze roku nie jest wcale rekordowym wynikiem. W dolnych partiach warunki śniegowe jeszcze gorsze, nie przeszkodziło to jednak bezpiecznie zjechać nartostradą aż do samych Kuźnic. Był to mój ostatni akcent narciarski w tym sezonie. Łącznie udało mi się odbyć 24 wycieczki na nartach śladowych i biegowych, pokonując łącznie ok. 315 km. Teraz pora przesiąść się na dwa kółka J.


Komentarze(6)


Dodaj komentarz


image

mf | 2010-08-05 07:50:53
image #1

I kto wygrał rywalizacje ze zdjęcia nr 17 ????? Mam nadzieje, ze nie przyniosłeś wstydu stolicy Podhala Pogodę miałeś wyśmienitą !!!!!!!!!

emeryt | 2010-08-05 07:51:05
image #2

e nudą wieję z tych zdjęć

baca hej | 2010-08-05 07:51:18
image #3

Haaaa.no tak.a co to chciałeś zobaczyć na tych zdjęciach? gołe dupy? jeśli tak to zapraszam na stronę: www.telewizja.124.pl między innymi jest cuś zapewne i dla ciebie.śmiała wycieczka i zdjęcia niczego sobie.sto lat już nie byłem zimą na Kasprowym.a jest tam naprawdę ładnie i pojeździć na nartach jest gdzie.nie jak na tych oślich łączkach gdzie właściwie czas spędza się na wyciągu a nie zjeździe.a jeśli chodzi kto pierwszy na dole to wiadomo że biegówki są do biegania a nie zjazdu.hiii.to nie zawody.jakoś nie dane nam było spotkać się w Nowym Targu.może następnym razem.pozdrawiam i oczekuję już na fotografie z wiosenno-letnich eskapad.hej

smerf115 | 2010-08-05 07:51:33
image #4

przepięknie w tych Tatrach -czekam na więcej zdjęć pozdrawiam

Biegnebochec | 2010-12-14 00:23:44
image #5

No wypas. Piekne wycieczki. Nie wiedziałem, że na takich nartach można zjechać z Kasprowego...:/

cyranka | 2011-01-11 10:04:49
image #6

Witam serdecznie. jestem tu po raz pierwszy i nie mogę wyjśc z podziwu. Fantastycznej rzeczy dokonujesz Kolego! Przyjmij gratulacje od kompletnie nizinnej osoby, która z racji na odległość (lubelskie) i stan rodzinny (drobna dzieciarnia) może tylko podziwiać i marzyć , że kiedyś zrobi podobnie... Podziwiam siłę ducha na nartach i talent fotograficzny. Zdjęcia normalnie powalają!

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.