Radziejowa-najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego 16.11.2008

Zapraszam Was na wycieczkę, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego – Radziejowej (1262 m n.p.m.). Być może większości mieszkańców Podhala nazwa ta nie mówi nic specjalnego, ja jednak zdecydowanie zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego zakątka górskiego. Należy tu nadmienić, iż Radziejowa należy do Korony Gór Polskich, podobnie zresztą jak Rysy, Turbacz czy Babia Góra. Dodatkową i stosunkowo świeżą atrakcją jest stojąca na samym jej wierzchołku potężna, 20 metrowa, wieża widokowa, z której roztacza się kapitalna panorama na wszystkie strony świata. Teraz informacje praktyczne: Z Nowego Targu o godz. 5.50 wyjazd PKS-em do Szczawnicy. Obok dworca swój początek bierze zielony szlak turystyczny na Przehybę, na której stajemy po 3 godzinach wędrówki. Stąd w niespełna godzinę zdobywamy Radziejową. W celu urozmaicenia trasy nie wracamy z powrotem, tylko przez Wielki Rogacz schodzimy do Jaworek. Do punktu wyjścia, czyli Szczawnicy dojeżdżamy busem, a tu znów wsiadamy do PKS-u i wracamy do domu. Łącznie 24 km i około 7 godzin marszu. Gorąco polecam Beskid Sądecki, które przecież nie ogranicza się tylko do Radziejowej. W zakładce „Beskid Sądecki” znajduje się inna galeria związana z tym pasmem górskim.


Komentarze(3)


Dodaj komentarz


image

Karola | 2010-08-03 20:06:20
image #1

zdjęcia niesamowite brakuje tylko Soni, żeby nabrały większego uroku a tak na serio to widoki przecudne, jak to robisz, że każda wycieczka Ci się tak cudownie udaje.

baca hej | 2010-08-03 20:06:37
image #2

ee.cłek to juz mysli ze ka indziej to juz ni moze być ładnie a tu wis.trzy prowdy.sycka wiedzom jakie.a.a.zrestom powiym dla tych co moze nie wiedzom.Ksiondz TISZNER (tu juz nie bedem tłumacył kto to bo byłoby to nie taktem) zawsze na syćkich kazaniach godoł te trzy prawdy góralskie.po kolei to leci tak.Jest prowdo,nieprowdo i gówno prowdo.ale zek chyba odlecioł od tematu.tu wis racom nos samom jesieniom.ne dyć.wsak to piykno pora roku.i nic do niyj nimom.musi ze fajnie se tak lotać po górkach o tyj poze roku.ino co by fajnie było tak jak mioł Robert.Jakosi mo chłop scyńście do ładny pogody.jescem nie podpatrzył co on mo za instrument co mu pokazuje cy bedzie loło cy ni.mój swok to wiycie palec mocoł w gembie podnosił se na wysokość ocu i godoł ze abo tak abo tak.tys mioł cosi w tym bo jak pedzioł tak było.nie inacy.jo to nie znom takich staryk sposobów bo zek jesce młody.hehe.a co.pozdrawiom poprzednicke.Karolinke.musem kie wgramolić sie na tom wieże co jom tu majom na fotografii bo jescek na niyj nie był.w stres ino cłowiek wpado bo jak se wspomne inne działy to sie pokazuje zem nigdzie nie był.ale to tak jus musi ze casu nima.nie syćka majom te górecki pod nogami tak blisko.no.ale zek sie rozpisoł.końcem bo miejsca dla innych nie starcy.pozdrawiom syćkich.hej

sąsiadka była | 2010-08-03 20:06:52
image #3

Byłam chyba ze 100 lat temu. Ładne fotki

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.