Od Autora

Nazywam się Robert Wójtowicz i jestem autorem tej strony. Od urodzenia, czyli od 1978 roku, mieszkam w Nowym Targu. Dzięki wyjątkowemu położeniu geograficznemu mojego miasta, już od najmłodszych lat jedynym moim hobby a zarazem wielką pasją jest poznawanie całego regionu Podhala. A uwierzcie mi, że całego życia nie wystarczy na zgłębienie wszystkich jego atrakcji. Mówiąc atrakcje, mam na myśli Tatry, Gorce, Pieniny, Babią Górę, Beskid Wyspowy i Sądecki, które to góry zewsząd otaczają moje miasto. Do tego należy dołożyć również Podhale, Spisz i Orawę, no i oczywiście sam Nowy Targ. Dlatego każdą wolną chwilę wykorzystuję na wycieczki turystyczne, rowerowe i narciarskie. Statystycznie w ciągu jednego roku kalendarzowego praktycznie co trzeci dzień spędzam „w terenie”, gdzie przy pomocy najzwyklejszego aparatu cyfrowego staram się uwieczniać najpiękniejsze górskie kadry.
Nie byłoby jednak tej strony, gdyby nie pomoc mojego bratanka Tomka Wójtowicza, którego bez ogródek mogę nazwać jej współautorem. To on ją przygotował i to on czuwa nieustannie nad jej technicznym aspektem.

Chciałbym, aby zamieszczane tu fotorelacje z moich przeróżnych wypadów przypadły Wam do gustu i przyczyniły się do odwiedzania najpiękniejszego zakątka Polski, jakim bez wątpienia jest Nowy Targ i okolice. Bardzo chętnie służę także pomocą w zakresie szeroko rozumianej informacji turystycznej. Jeśli tylko będę miał wiedzę, to chętnie podzielę się nią z osobami, które planują odbyć wycieczkę w moim regionie.

Kilka uwag technicznych
Strona z założenia ma być nieskomplikowana i przejrzysta. Każda nowa fotorelacja pojawia się w Nowościach, gdzie jest uporządkowana w sposób chronologiczny, a także wędruje równocześnie do właściwej kategorii (czyli np. piesza wycieczka na Turbacz trafi oczywiście do Gorców, z kolei rowerowe wyprawy lądują do działu Rower, itp.). To od Was zależy, jaką formę przeglądania moich wypraw uznacie za najwygodniejszą.
 

Życzę wszystkim miłych wrażeń!