Na nartach śladowych przez pięć tatrzańskich dolin – 28.01.2011

Witam wszystkich po dość długie przerwie, spowodowanej w głównej mierze tragiczną styczniową aurą. Nadrabiając zaległości zapraszam na narciarską wycieczkę w reglową część Tatr Zachodnich. Wykorzystując fantastyczną pogodę i w miarę znośne warunki śniegowe (szału nie ma) udało mi się przemierzyć na śladówkach 14 km odcinek odwiedzając po kolei pięć dolin, tj. Dolinę Małej Łąki, Dolinę Miętusią, Kościeliską, Lejową, i Chochołowską, przez które przebiega niezwykle ciekawa i urozmaicona tzw. Ścieżka nad Reglami. Ale po kolei. Zaczynam od Małej Łąki, której punktem kulminacyjnym jest Wielka Polana, uważana za jedno z najurokliwszych miejsc w całych Tatrach. Stąd szybko przemieszczam się na równie piękny Przysłop Miętusi, a dalej przez Dolinę Miętusią zjeżdżam do Doliny Kościeliskiej. Tu zwiedzam polanę Stare Kościeliska i po założeniu fok wdrapuję się na magiczną polanę o nazwie Kominiarski Przysłop. Jakby tego było mało po chwili staje na kolejnej potężnej Niżnej Kominiarskiej Polanie. Zmieniam kierunek na północny i zagłębiam się w spokojną i bezludną Doliną Lejową. Na deser ląduję na Siwej Polanie, gdzie swój początek bierze Dolina Chochołowska. Czekając na busa do Zakopanego wygrzewam się na słońcu łapiąc pierwszą w tym roku opaleniznę. Szkoda tylko, że śniegu tak naprawdę jest niewiele i w gęstym lesie trzeba walczyć z plagą kamieni. Ale cieszy mimo wszystko taka właśnie zimowa aura, tym bardziej, że najbliższy tydzień to kontynuacja kapitalnej, słonecznej pogody. Jutro uderzamy na Kasprowy!


Komentarze(6)


Dodaj komentarz


image

Turysta | 2011-01-28 19:31:31
image #1

Z wyliczenia wychodzi że to było pięć dolin!!!!!!! Od Admina:\"Dziękuję za zwrócenie uwagi!. Poprawione! Pozdrawiam\"

Marek. | 2011-01-28 20:04:40
image #2

Rewelacja. Po prostu super.

lb | 2011-01-29 09:28:54
image #3

sie zastanawiam jak mogles zaczac od doliny malej laki ? ;) zjezdzales z przeleczy kondrackiej czy jechales do doliny po czym zawracales ? :)

wujek | 2011-01-29 15:13:58
image #4

Nie bardzo kumam o Co ci kaman lb? Gronik-Mała Łąka-Przysłop M. i dalej! Może trzeba mapkę kupić..;-)

lb | 2011-01-29 20:10:38
image #5

no w sumie moze i skrot myslowy zastosowalem bo tak obiegowo zawsze wydawalo mi sie ze dolina malej laki tak naprawde zaczyna sie od wielkiej polany a ona nijak po drodze ;)

baca hej | 2011-02-04 22:07:40
image #6

teroz to wiycie owce trza paść kulturowo i kulturalnie.inacyj sie w tatrach nie da.i z mleka owiec co sie na tych kulturalnych polanach pasom som wiycie oscypki.nie wiym cy mogem tej nazwy tu uzyć.moze mnie nie zamknom i płacić se nie kazom.reśta to som tfuu jakieś scypki.serki góralskie i inne świństwa.tragedia.

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.