Dolina Kościeliska - wycieczka narciarska 01.02.2010

Gdy w Tatrach obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego nie ma sensu ryzykować wysokogórskich wypraw. Można wtedy skorzystać z innej, równie atrakcyjnej tatrzańskiej alternatywy, a taką bez wątpienia jest Dolina Kościeliska. Uważana za najpiękniejszą z dolin jest jednocześnie jednym z najczęściej odwiedzanych zakątkiem polskich Tatr. Z uwagi na tłumy rzadko tu zaglądam, tym razem jednak postanowiłem „zaryzykować” i sprawdzić, jakich wrażeń dostarczy mi wycieczka narciarska. Wędrówka na nartach śladowych w przepięknej zimowej scenerii Doliny Kościeliskiej i przy sprzyjającej pogodzie okazała się strzałem w dziesiątkę. To naprawdę fantastyczne uczucie móc tak swobodnie i szybko przemierzać dolinę i co rusz słyszeć za plecami zazdrosne komentarze pieszych turystów, nie mogących nadziwić się tak „egzotycznemu” zjawisku. Ponieważ cała trasa jest praktycznie płaska (no może z wyjątkiem końcówki) mogę ją polecić każdemu amatorowi narciarstwa biegowego. Kolejną tego typu wycieczkę planuję odbyć np. do Morskiego Oka lub Doliny Chochołowskiej. Czekam tylko na większe opady śniegu. Zapraszam do poniższej galerii!


Komentarze(6)


Dodaj komentarz


image

mf | 2010-08-04 20:59:19
image #1

chyba kupie sobie skitury ;-)

wiolka | 2010-08-04 20:59:37
image #2

Panie Robercie Dolina Kościeliska jest piekna ale chyba zima jest super tam się przejść gdy jest spokojniej. Dlolina jet przez wiekszość takim kotłem wśród drzew i dopiero pózniej wynurzają się koło schroniska piękne widoki. Lubię też to schronisko ponieważ jest pięknie położone na polance. Niesamowity w dolinie jest Wąwóz Kraków i jaskinia niepamietam nazwy ale idzie się do niej czerwonym szlakiem z doliny. Tam z góry jest piękny widok. Jednak jak wolę Dolinę Chochołowską, ponieważ idąc do schroniska są cały czas piękne widoki. Zaskoczona jestem tylko że droga do schroniska jest odśnieżona ale przecież tam kursują sanie z góralami i ceprami. Będę czekać na tę Pana wycieczkę i widoki na Grzesia , Rakoń. Wołowiec i zdjęcia zimą z nad Morskiego oka. Ja po górach nie chodzę zimą ale latem zawsze tam jestem gdy nadarzy się okazja. Ale tak jak zawsze podkreślam moja wiedza jest pogłębiana przez Pana zdjecia opisy i super wycieczki. Pozdrawiam Wiolka

marcin | 2010-08-04 20:59:55
image #3

ładnie ładnie kolejna fajna opcja wycieczki! a ja zapraszam na ćwilin nie widzę galerii z bardzo fajnego szczytu beskidu wyspowego :-)

baca hej | 2010-08-04 21:00:11
image #4

no.wis.sniega mu mało.tunelami na biegófkach.no mozno i tak.no.syćko piyknie.nie narzekoj.w africe to go wcale nie majom.i na nartaf jezdzom z tego...no jak mu tam.taki wysoki wiersycek.nie bacem.sklerotyk.ale wysoki je i w koronie je.ziemi cy jakosi taa.piykny.widziołek go u jednego takiego co mo kolege ftóry tam był.ale zem odbiegnoł od tematu.wicie to je tak.za duzo żle.za mało.jesce gorzy.eee.zrestom.niech ci sypnie i ze dwa metry.bedom ci wtedy biegófki i łopata potrzebne.syćkiego dobrego.juz to widzem.zdjeńcia dobre ino cego od młodzieży uciekos.heeee.i se nasmaruj to ci sie slizgać liepiyj bedom.narty.pozdrawiom.

Asia | 2011-12-14 11:21:32
image #5

bardzo chce się wybrać w tym roku na biegówkach w dolinę kościeliską, czy są na miesjcu wypożyczalnie sprzętu?

wujek | 2011-12-14 14:56:54
image #6

Asiu! Raczej nie bardzo, a nawet powiedziałbym, że szans na to nie ma. Jak już coś, to musisz pytać w wypożyczalniach funkcjonujących przy wyciągach narciarskich. Pozdrawiam :-)

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.