Wycieczka rowerowa-Nowy Targ 10.04.2008

Północne tereny Nowego Targu stwarzają idealne warunki do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nielada gratka dla zwolenników rowerów górskich, ale nie tylko. Zważywszy na fakt, iż większość tego typu tras przebiega po drogach asfaltowych, jak najbardziej wskazane są tutaj także rowery trekkingowe oraz crossowe. Główną atrakcją tras rowerowych, przebiegających w tej części miasta, są bez wątpienia wspaniałe walory krajobrazowe. Praktycznie z każdego miejsca roztaczają się fenomenalne panoramy na Nowy Targ, Kotlinę Orawsko-Nowotarską, Babią Górę, a przede wszystkim na cały masyw Tatr. Ważnym elementem jest także czynnik poznawczy. Jazda rowerem po trasach tych pozwala odkryć przepiękne, tajemnicze i często zapomniane zakątki Nowego Targu. Wycieczka przedstawiona na poniższych zdjęciach biegnie następująco: Rynek - ul. Słoneczna - Dział (górna stacja wyciągu narciarskiego „Zadział” - osiedle Nowe - osiedle Zadział - osiedle Szuflów - Toporowska Grapa - osiedle Zachrówek (tu zrobiłem zdjęcia krokusom) - osiedle Gazdy - osiedle Oleksówki (ostatnie zdjęcie z kapliczką) – Kowaniec – Rynek. Trasa liczy około 19 km i pokonuje trzy dość trudne podjazdy o łącznym przewyższeniu około 500m. Gorąco zachęcam wszystkich do poznawania Nowego Targu na rowerze!


Komentarze(8)


Dodaj komentarz


image

Karola | 2010-08-17 14:45:06
image #1

No piękne te widoki. Robert, kiedy mnie zabierzesz na taka fantastyczną wycieczkę??

Nowotarżanin 2 | 2010-08-17 14:45:22
image #2

Owszem szlaki dla motorów Tak!!!!! Ale nie w Gorcach!!!!!!!!!!! Nie szkoda ci ICH!!!!!!!!!! Zakaz to jest zakaz!! I koniec!!!!! Jak przejeżdzasz znak \"zakaz wjazdu \" to jesteś przestępcą!!!!

Piotrek | 2010-08-17 14:45:33
image #3

Do Nowotarżanina2 .Co ty ślepy jesteś i czytać nie umiesz? Przecież był na rowerze,więc co ci rower w Gorcach przeszkadza?Nie wspominając już ,że przeciez jeżdził po drogach asfaltowych.

Karola | 2010-08-17 14:45:45
image #4

Nowotarżaninowi po prostu pomyliły się galerie, tak myśle

baca hej | 2010-08-17 14:45:58
image #5

hahahhhaaaahahahehahihihaaha.no k ele sie ubawiłem Karolinka mówie ci .ale jajca.dobra cicho.pozdrawiam cie.miołek rower ale mi go ktoś za...brał.i ni mom.ni mom cym jeździć.ale nawet jak byk go mioł to i tak bych na nim po Gorcach nie jeździł co najwyżej na zaakupy do ICA lub Köp Nära.hehehe jak hehe se przypomne to pod spodkiem.cos sie ruso na tym \"forum\" ino mało wpisów. eee...co to jo mioł...a ide se zakurzyć.jak wruce to cosik jesce napisem...

baca hej | 2010-08-17 14:46:20
image #6

...no i jestem.a jo se tak myslem.bo casem to se lubie tak casem pomyslec.ze na turbacz to podmiejski powinien kursowac .a co.mogom na rowerach.mogom na komarkach.to cemu by autobusem ni. nie mówiem ze jakisi duzy.nie. taki tyn mały mikrobus abo co.zawdy to prendzy by było .na te pivo w schronisku. i cas by był odpocońć puźni i ...no. bo jak juz o zagrożeniach dysputa to wiadomo ze taki cłek nie wyspany to schodząc wiecej szkody narobi niz pożytku. szlak za mały to i depta to i owo i niszczy.sie na zdjencie popatrzcie na Zadziale co sie stało.zadeptali psiekrwie ze sie ino troche śniega ostało. i to jesce zdeptany.i brudny od butów .jak tak można .dobrze że krokusy na drodze nie rosnom to sie jesce ostały i zdjencie im zrobić mozno było.ee...alek odeseł od tematu. tyn Waksmund to bedzie wiynksy od NT niedługo.fajnie popatrzeć se tam z góry na te nase góry ino wpierw trzeba sie tam wygramolić cy na nogach cy pieszo cy rowerem i tak ciężko jednako. i tak sobie myślem na koniec że dobrze że jest w NT ktoś co wysiłek to dla niego przyjemność. Bo możemy oglądać coś co niektórzy nigdy nie widzieli na własne oczy a może i nigdy nie zobaczą.pozdrawiam pieszych rowerzystów i zmotoryzowanych...i Karolinkę. hej

Flex | 2010-08-17 14:46:31
image #7

Jechełk em tom samom trasom i fajnie bylo . Polecom !!!

Dyńka | 2010-08-17 14:46:46
image #8

Jak im się chce pedałować??!! ;-)

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.