Nowy Targ – turystyczny raj

Nowy Targ - stolica Podhala, jest malowniczym miastem położonym na południu Małopolski w sercu rozległej Kotliny Orawsko - Nowotarskiej
Dla mnie osobiście Nowy Targ to wielki raj dla miłośników przeróżnych form turystyki. Dlaczego? Sprawa jest bardzo prosta. Otóż wyobraźmy sobie, że przyjechaliśmy tutaj na kilkunastodniowy wypoczynek. Co będziemy robić w tym czasie? Oto jeden z wielu wariantów:

1. dzień - zapoznanie się z bogatą, ponad 660- letnią historią Nowego Targu w czasie zwiedzania jego najciekawszych zabytków.
2. dzień – spacer na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz.
3. dzień – wyprawa w Tatry, np. na Giewont.
4. dzień – przejażdżka rowerem dokoła Jeziora Czorsztyńskiego.
5. dzień – wycieczka na najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę.
6. dzień – Poznawanie smaków nowotarskich w trakcie wędrówki szlakiem bacówkowym i lodowym.
7. dzień – kolejna wycieczka górska - tym razem w Pieniny, np. na Trzy Korony lub do Wąwozu Homole.
8. dzień – spływ przełomem Dunajca oraz zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy
9. dzień – wędrówka ścieżką edukacyjną nowotarskiego rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem oraz wycieczka rowerowa nad przełom Białki.
10. dzień – zakupy regionalnych wyrobów na słynnym nowotarskim Jarmarku, a wieczorem kąpiele relaksujące w nowym Basenie Miejskim.
11. dzień – na zakończenie przelot samolotem nowotarskiego Aeroklubu nad Podhalem, a może nawet skok na spadochronie w tandemie z instruktorem ;-)

To tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy spędzenia czasu w Nowym Targu. Wersja zimowa jest równie kusząca, wszak na Podhalu zima trwa kilka miesięcy, a w około aż roi się od wyciągów narciarskich. Także amatorzy nart biegowych będą usatysfakcjonowani, gdyż miasto oferuje jedne z najciekawszych tras biegowych w Polsce. Pamiętać też należy, że Nowy Targ to stolica polskiego hokeja, więc wizyta na jednym z meczów w Miejskiej Hali Lodowej obowiązkowa!

Wszystkie wyżej wymienione atrakcje znajdują się w samym Nowym Targu lub w jego najbliższym sąsiedztwie. Na dodatek, miasto jako centrum komunikacyjne całego Podhala pozwala na wielką swobodę w planowaniu wycieczek.

 

 

Zapraszamy wszystkich do Nowego Targu!